Om oss

El av Sol Nordic AB

Vad kan vi göra för dig?

El av Sol Nordic AB projekterar och installerar kompletta solcellssystem för fastighetsägare som lantbruk, fastighetsbolag, bostadsrättsföreningar och andra företag.

Vi jobbar med  Kraftpojkarna AB som leverantör. Dom tillhandahåller marknadsledande komponenter av högsta kvalitet och det är viktigt när vi är ensamma om att lämna marknadens längsta garanti på exempelvis växelriktarna från Solar Edge.

Vi jobbar för att på ett smidigt, enkelt och professionellt sätt hjälpa företag att producera egen el och erbjuder därför allt från planering och projektering till installation och driftsättning. Vårt stora kunnande, noggrannhet och fokus på kunden har sett till att El av Sol Nordic AB är en ledande solenergi aktör i Mälardalen.

Kvalitet, hög servicegrad och fokus på kundnöjdhet är väldigt viktigt för oss, det vittnar gärna våra referenser om.

Kontakta oss så ska vi berätta mer om hur bra en solenergi anläggning fungerar och vad vi har för lösningar för just er fastighet.

 

Vilka är vi som arbetar på El av Sol Nordic AB?

Håkan Lindberg

Håkan Lindberg

Charlie Appelgren

Charlie Appelgren

Johan Jansson

Johan Jansson

Emil Holmberg Andersson

Emil Holmberg

Henrik Lundberg

Henrik Lundberg

Projektör

Huvudkontor

henrik@elavsol.se
021-4759012

tomt_foto

Patrik Ekholm

Projektör

Huvudkontor

patrik.ekholm@elavsol.se
070-0599191

tomt_foto

Anton Bergvall

tomt_foto

Tommy Brakel

Projektinköp

Östergötland

tommy.brakel@elavsol.se
072-371 26 45

Therese Carlsson

Therese Carlsson

Projektledare

Huvudkontor

therese.carlsson@elavsol.se
0224-67 55 33

tomt_foto

Carina Rosenkvist

Projektledare

Huvudkontor

carina.rosenkvist@elavsol.se
021-475 90 13

Janne Nilsson

Janne Nilsson

Service & eftermarknad

Hela Sverige

janne.nilsson@elavsol.se
021-475 90 16