Om oss

El av Sol Nordic AB

Vad kan vi göra för dig?

El av Sol Nordic AB projekterar och installerar kompletta solcellssystem för fastighetsägare som lantbruk, fastighetsbolag, bostadsrättsföreningar och andra företag.

Vi jobbar endast med Kraftpojkarna AB som leverantör. Dom tillhandahåller marknadsledande komponenter av högsta kvalitet och det är viktigt när vi är ensamma om att lämna marknadens längsta garanti på exempelvis växelriktarna från Solar Edge.

Vi jobbar för att på ett smidigt, enkelt och professionellt sätt hjälpa företag att producera egen el och erbjuder därför allt från planering och projektering till installation och driftsättning. Vårt stora kunnande, noggrannhet och fokus på kunden har sett till att El av Sol Nordic AB är en ledande solenergi aktör i Mälardalen.

Kvalitet, hög servicegrad och fokus på kundnöjdhet är väldigt viktigt för oss, det vittnar gärna våra referenser om.

Kontakta oss så ska vi berätta mer om hur bra en solenergi anläggning fungerar och vad vi har för lösningar för just er fastighet.

 

Vilka är vi som arbetar på El av Sol Nordic AB?

Håkan

Håkan Lindberg

VD / Säljare

Södra Västmanland / Norra Södermanland

hakan@elavsol.se
021-4759011

Göran

Göran Carlsson

Säljare

Norra Västmanland / södra Dalarna

goran@elavsol.se
021-4759013

Charlie-Appelgren

Charlie Appelgren

Säljare

Norra Östergötland / södra Södermanland

charlie@elavsol.se
021-4759014

Henrik

Henrik Lundberg

Projektledare

Huvudkontor

henrik@elavsol.se
021-4759012

Jörgen-Lind

Jörgen ”Calle” Lind

Montageledare

Södra Östergötland / norra Småland

emil@elavsol.se
021-475 90 18

Emil

Emil Holmberg Andersson

Säljare

Södra Östergötland / norra Småland

emil@elavsol.se
021-475 90 18

Johan-Jansson

Johan Jansson

Projektadministratör

Huvudkontor

johan@elavsol.se
021-475 90 15

Stefan-Karlsson

Stefan Karlsson

Säljare

Dalarna / Gästrikland

stefan@elavsol.se
021-475 90 16

Torbjörn-Svensson

Torbjörn ”Tobbe” Svensson

Säljare

Norra Västmanland / västra Uppland

tobbe@elavsol.se
021-475 90 17