Om oss

El av Sol Nordic AB

Vad kan vi göra för dig?

El av Sol Nordic AB projekterar och installerar kompletta solcellssystem för fastighetsägare som lantbruk, fastighetsbolag, bostadsrättsföreningar och andra företag.

Vi jobbar endast med Kraftpojkarna AB som leverantör. Dom tillhandahåller marknadsledande komponenter av högsta kvalitet och det är viktigt när vi är ensamma om att lämna marknadens längsta garanti på exempelvis växelriktarna från Solar Edge.

Vi jobbar för att på ett smidigt, enkelt och professionellt sätt hjälpa företag att producera egen el och erbjuder därför allt från planering och projektering till installation och driftsättning. Vårt stora kunnande, noggrannhet och fokus på kunden har sett till att El av Sol Nordic AB är en ledande solenergi aktör i Mälardalen.

Kvalitet, hög servicegrad och fokus på kundnöjdhet är väldigt viktigt för oss, det vittnar gärna våra referenser om.

Kontakta oss så ska vi berätta mer om hur bra en solenergi anläggning fungerar och vad vi har för lösningar för just er fastighet.

 

Vilka är vi som arbetar på El av Sol Nordic AB?

Håkan Lindberg

Håkan Lindberg

Säljare

Södra Västmanland / Norra Södermanland

hakan@elavsol.se
021-4759011

Henrik Lundberg

Henrik Lundberg

Projektledare

Huvudkontor

henrik@elavsol.se
021-4759012

Therese Carlsson

Therese Carlsson

Projektledare

Norra Västmanland, Dalarna, Uppland

therese.carlsson@elavsol.se
0224-67 55 33

Johan Jansson

Johan Jansson

Projektadministratör

Huvudkontor

johan@elavsol.se
021-475 90 15

Göran Carlsson

Göran Carlsson

Säljare

Norra Västmanland / södra Dalarna

goran@elavsol.se
0224-67 55 31

Emil Holmberg Andersson

Emil Holmberg Andersson

Säljare

Södra Östergötland / norra Småland

emil@elavsol.se
0123-71 17 50

Charlie Appelgren

Charlie Appelgren

Säljare

Norra Östergötland / södra Södermanland

charlie@elavsol.se
0125-75 45 80

Carl Bergbäck

Säljare

Östergötland

carl.bergback@elavsol.se
011-47 333 52

 

Åsa Ornefalk

Säljare

Östergötland

asa.ornefalk@elavsol.se
011-47 333 51

 

Tommy Brakel

Projektledare

Östergötland

tommy.brakel@elavsol.se
070-650 48 53

Stefan Karlsson

Stefan Karlsson

Säljare

Dalarna / Gästrikland

stefan@elavsol.se
0281-61 54 80

Torbjörn-Svensson

Torbjörn ”Tobbe” Svensson

Säljare

Norra Västmanland / västra Uppland

tobbe@elavsol.se
0224-67 55 32

Helena Kroon

Helena Kroon

Säljare

Södra Västmanland / Norra Södermanland

helena.kroon@elavsol.se
021-475 90 18

Janne Nilsson

Janne Nilsson

Säljare

Södra Västmanland / Norra Södermanland

janne.nilsson@elavsol.se
021-475 90 16